در دو مقاله قبلی آدیناچیستا حالت پروازی حفظ موقعیت - P-Mode و حالت پروازی حفظ ارتفاع - ATTI Mode دو حالت پروازی محبوب و البته ترسناک پرواز با پهپاد را بیان کردیم. در این مقاله بک مود پروازی جذاب آشنا خواهید شد. 

معرفی حالت پروازی اسپرت یا همان مود پروازی اسپرت پهپادها - DJI Sport Flight Mode (S-Mode)

همانطور که می دانید پهپادها با توجه به توان فنی خود توان دستیابی به بیشینه سرعتی و یا حداکثر سرعتی را دارند. اما اغلب دستیابی به این سرعت به راحتی امکان پذیر نیست و دلیل آن یکی شرایط جغرافیایی و فیزیکی پهپاد است و دیگری سیستم حفاظت از پهپاد است.

اما این باعث نمی شود که شرکت DJI  لذت پرواز با حداکثر سرعت پهپاد، هیجان پرواز با مانورهای بالا و ثبت تصاویر ورزشی را برای خلبانان پهپاد و کاربران کوادکوپتر ها در نظر نگیرد. به همین دلیل شرکت دی جی آی یک حالت پروازی یا همان مود پروازی اسپرت را بر روی برخی از پهپادهای خود تعریف کرده است که با حرف S نمایش داده می شود. 

فعال سازی حالت پروازی اسپرت یا همان مود پروازی اسپرت پهپادها - DJI Sport Flight Mode (S-Mode)

شرکت DJI بر روی رادیوکنترل پهپادهای خود امکان فعال سازی مود پروازی S-Mode را قرار داده است. این قابلیت با حرف S مشخص شده است. برای فعال سازی مود پروازی اسپرت همانند دو مود پروازی پیشتر گفته شده در مقاله های آدیناچیستا می توان از شاسی مربوطه بر روی رادیوکنترل استفاده کرد و آن را روی حرف S قرار داد. با توجه به نوع پهپاد و نرم افزار هدایتگر آن، این قابلیت می تواند از طریق نرم افزار هدایت پهپاد نیز فعال شود.

روش عملکرد مود پروازی S-Mode پهپادهای DJI

روش عملکرد مود پروازی اسپرت پهپادهای DJI شبیه مود پروازی ATTI-Mode پهپادهای DJI است. با این تفاوت که در کود پروازی اسپرت سامانه ها و سنسورهای موقعیت یاب مانند GPS و GLONASS فعال است. در مود پروازی اسپرت سنسورهای تشخیص و پردازش تصویر، سنسورهای برخورد با مانع در طرفین پهپاد و سنسورهای مادون قرمز غیر فعال می شوند.

هشدار: در مود پروازی اسپرت پهپادها و کوادکوپترهای DJI، پهپاد قادر به تشخیص موانع نمی باشد.

نکته 1: در مود پروازی S-Mode اسپرت مود برخی از قابلیت های پهپاد مانند Intelligent Flight و Ground Station کار نمی کند.

نکته 2: از مود پروازی اسپرت پهپاد در فضای باز استفاده و تمرین کنید تا دچار سانحه نشوید.

کاربری حالت پروازی اسپرت یا همان مود پروازی اسپرت پهپادها - DJI Sport Flight Mode (S-Mode)

از مود پروازی S-Mode اسپرت برای سرگرمی و تصویر برداری فعالیت ها و مسابقات ورزشی استفاده می شود.

کدام پهپادها از حالت پروازی اسپرت یا همان مود پروازی اسپرت پهپادها - DJI Sport Flight Mode (S-Mode) پشتیبانی می کنند

مود پروازی اسپرت یا همان حالت پرواز ورزشی در پهپادهای  Spark ، Mavic Pro ، Phantom 4 Series و Inspire 2 موجود است. البته این اطلاعات در حال به روز رسانی است و ممکن است دیگر پهپادها نیز به آن اضافه شوند.

اگر تجربه ای از پرواز با مود پروازی اسپرت دارید با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید