معرفی مود پروازی P Mode پهپادها - Positioning Flight Mode

همانطور که در مقاله های پیشین آدیناچیستا اشاره شده، شرکت DJI از بنیانگذاران مودهای پروازی خودکار در پهپادهای نسل جدید و سایز کوچک است. این فناوری ها با فناوری های دیگر در پهپادهای دی جی آی همراه شده اند.

شرکت DJI برای پرواز پهپادهای خود چند نوع مود پروازی تعریف کرده است. یکی از این مودهای پروازی پی مود P-Mode یا همان مود پروازی پوزیشنینگ است. 

با پیشرفت فناوری های نوین و سنسورها، فناوری های مکان یابی نیز تحولات بزرگی داشتند. در پهپادهای نسل جدید استفاده از فناوری های مکان یابی از جمله ضروریات است. البته این بدان معنی نیست که همیشه لازم است برای پرواز از این فناوری استفاده کنیم.

فعال سازی P-Mode در پهپادهای DJI

شرکت DJI بر روی رادیوکنترل پهپادهای خود امکان فعال سازی مود پروازی P-Mode را قرار داده است. این قابلیت با حرف P مشخص شده است. شما به راحتی می توانید با قرار دادن شاسی مربوطه بر روی P قابلیت پروازی پی مود پهپاد خود را فعال نمایید. با توجه به نوع پهپاد و نرم افزار هدایتگر آن این قابلیت می تواند از طریق نرم افزار هدایت پهپاد نیز فعال شود.

روش عملکرد مود پروازی P-Mode پهپادهای DJI

وقتی حالت پروازی پهپاد مولتی روتور خود را بر روی P Mode می گذارید، پهپاد شما با استفاده از فناوری های مکان یابی نظیر GPS و یا GLONASS موقعیت خود را مشخص و روت پروازی یا همان پلن پروازی Flight route بر اساس این ماهواره ها تنظیم می کند.

نکته:

در حالت پروازی پی مود P Mode پهپاد - کوادکوپتر - مولتی روتور شما از دیگر سنسورهای خود نیز مانند موقعیت یاب بصری Vision Sensor و سنسورهای تشخیص مانع (اولتراسونیک، بارومتر و ...) استفاده می کند.

اخطار:

چنانچه در محیط بسته و یا پوشش کم ماهواره های مکان یابی قصد پرواز پهپاد خود را دارید از پرواز با مود پروازی P Mode پرهیز کنید. زیرا ممکن است به دلیل ضعیف بودن سیگنال ماهواره ها پهپاد دچار اختلال عملکرد شود و دچار سانحه شود.